KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tempera 16914466
nr 1691 4466
Christer von Rosen
(1928-2015), Sverige
Tempera, Signerad, daterad 1973, "porträtt av Folke Wendel" 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 37x31
Christer von Rosen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928, död 2015.
Utrop:
500 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:35:30
Christer von Rosen
Läs mer om Christer von Rosen